E-commerce

Conexus od lat kompleksowo wspiera przedsiębiorców prowadzących biznes w internecie. Pomożemy na każdym etapie uruchomienia i prowadzenia Twojego e-biznesu. Wspieramy właścicieli sklepów internetowych, platform internetowych, magazynów online w realizacji obowiązków, które nakładają obowiązuje przepisy m. in. prawa konsumenta, RODO, ustawa o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

Doradzamy również transakcjach sprzedaży biznesów online

Ocena zgodności serwisu lub sklepu internetowego z obowiązującymi przepisami, w szczególności treści znajdujących się w serwisie, procesu składania zamówień w sklepie, weryfikacja opisów produktów w sklepie, weryfikacja dokumentacji serwisu lub sklepu internetowego

Zgodność serwisu lub sklepu internetowego oceniam między innymi w oparciu o przepisy o prawa konsumentów, przepisy o świadczeniu usług drogą elektroniczną, przepisy o czynach nieuczciwej konkurencji, przepisy o ochronie danych osobowych, przepisy prawa telekomunikacyjnego, przepisach Kodeksu Cywilnego, przepisy o ochronie konkurencji i konsumenta.

Przygotowuję wszystkie niezbędne dokumenty dla serwisów i sklepów internetowych, od regulaminu sklepu,  poprzez dokumentację RODO (m. in. polityka prywatności, obowiązki informacyjne, klauzule zgód itp.), regulaminy konkursów, regulaminy promocji, formularze reklamacyjne, formularze odstąpienia od umowy, po dokumenty związane ze specyfiką działalności klienta (np. np. sprzedaż suplementów diety wiąże się z ich zgłoszeniem do Głównego Inspektoratu Sanitarnego).

Jeżeli chcesz zacząć prowadzić swój e-biznes zgłoś się do Doradzimy w wyborze odpowiedniej formy prawnej dla Twojego biznesu. Sprawdzimy czy będziesz potrzebował pozwoleń, zezwoleń lub koncesji. Jeżeli tak to wesprzemy Cię w procesie ich uzyskania. Wskażemy jakie przepisy musisz stosować przy prowadzeniu Twojego e-biznesu oraz pomożemy Ci w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji.

Każdy przedsiębiorca, także ten prowadzący biznes w sieci ma styczność z kontraktami. Od lat wspieramy przedsiębiorców w sprawach związanych z umowami na stworzenie sklepu lub platformy, umowami na usługi pozycjonowania, umowa z agencjami marketingowymi lub umowami z grafikami. Tworzymy rozwiązania, które zabezpieczą Twój biznes.

Przygotujemy pełną dokumentację dla Twojego e-biznesu. Regulamin, polityka prywatności, regulamin promocji, regulamin konkursu, regulamin na allegro, klauzule do checkboxów, procedury do działań marketingowych,

Coraz większa konkurencja na rynku e-commerce skutkuje potrzebą ochrony swojej marki i jej pozycji na tym rynku. Kompleksowo doradzamy przy rejestracji znaków towarowych.

Napisz do nas

Nasza lokalizacja

Plac Solny 16, 50-062 Wrocław

Adres e-mail

biuro@conexus.pl

Telefon

+48 697 095 557